Odprtje občasne razstave (Ne)znanci naše doline: portretne fotografije iz Zgornje Savinjske doline fotografa Volbenka Pajka

V sodelovanju z Osrednjo knjižnico Mozirje smo pripravili občasno razstavo z naslovom »(Ne)znanci naše doline: portretne fotografije iz Zgornje Savinjske doline fotografa Volbenka Pajka«.
Fotografije na steklenih ploščah so nastale v času, ko je Volbenk Pajk deloval v Mozirju in je v svojem ateljeju Foto Pajk Mozirje in na terenu ujel številne obraze ljudi iz te doline.
Razstava je rezultat zaključene digitalizacije steklenih plošč bogate zbirke Volbenka Pajka, ki jo je Muzej Velenje prejel v dar leta 2018.

Razstava bo na ogled do 18. marca 2022 v Galeriji Mozirje (Osrednja knjižnica Mozirje).