Podhod Pesje – Kopališča v Šaleški dolini

Na zadnji poletni dan vas vabimo na ogled nove razstave v Podhodu Pesje z naslovom Kopališča v Šaleški dolini, ki vas bo popeljala na sprehod skozi kopališča v zadnjem stoletju v Šaleški dolini.

Na razstavi smo predstavili prvo naravno kopališče reko Pako, Terme Topolšica, Mali Bled ob Škalskem jezeru, šoštanjski in velenjski bazen, Turistično jezero in Velenjsko plažo. Avtorica razstave je kustosinja Alma Javornik.
Vabljeni v Podhod Pesje, da obudite svoje spomine na nekoč in danes znana kopališča. Prav gotovo ste tudi vi ob njih preživeli marsikateri (pre)vroč poletni dan in morda še danes hranite kakšno fotografijo s katerega od naših kopališč, ki bi jih bili pripravljeni deliti z nami. Tega bi bili v našem muzeju še posebej veseli.
Fotografije lahko pošljite na elektronski naslov alma.javornik@muzej-velenje.si. Hvala!
Pokaži več Pokaži manj