Podhod Pošta – Šest desetletij velenjskega skoka čez kožo

V Muzeju Velenje smo postavili novo razstavo na prostem, ki bo v času epidemije še posebej dobrodošla. Vabljeni v Podhod Pošta, kjer je na ogled razstava z naslovom Šest desetletij velenjskega skoka čez kožo, ki sta jo pripravili kustosinja Muzeja Velenje Mateja Medved in direktorica Mojca Ževart.

Novi koronavirus je letos onemogočil marsikatero tradicionalno prireditev, med drugim tudi skok čez kožo, ki je pomemben del tradicije praznovanja dneva rudarjev. Letošnji skok čez kožo bi bil v Velenju že šestdeseti po vrsti!

V Muzeju Velenje Velenjčanke in Velenjčane ob razstavi o skoku čez kožo vabimo tudi, da svoje doživetje skoka čez kožo in spomine na praznovanja dneva rudarjev delijo z nami. Sodelavci Muzeja Velenje bomo veseli vseh pripovedi, fotografij in predmetov, vezanih na skok čez kožo in praznovanje dneva rudarjev. Pokličite nas, pišite nam, ali se, ko bo muzej za obiskovalce ponovno odprt, oglasite pri nas!

Pokaži več Pokaži manj