Strokovno vodstvo po razstavi "Pokukajmo v stare kuharske knjige"

V torek, 5. julija,  ob 17. uri pripravljamo strokovno vodstvo po občasni razstavi »Pokukajmo v stare kuharske knjige«. Po razstavi bosta popeljali avtorici prof. Alenka Šalej (Gimnazija ŠC Velenje) ter kustosinja in muzejska svetovalka Mateja Medved (Muzej Velenje).

Razstava je nadaljevanje projekta »Pokukajmo v kuhinjo škalske gospodinje z začetka 20. stoletja«, ki sta ga Muzej Velenje in Gimnazija Velenje zasnovala v okviru lanskih Dnevov evropske kulturne dediščine. Na Velenjskem gradu so pripravili razstavo, na kateri lahko obiskovalci spoznajo zanimivosti šaleške kulinarične dediščine, predvsem pa več kot sto let star kuharski zvezek Cecilije Lempl iz Škal. Razstava je nastala v sodelovanju z Šolskim centrom Velenje, s katerega so sodelovali profesorica slovenščine Gimnazije Velenje Alenka Šalej in njene dijakinje ter dijaki umetniške gimnazije – likovna smer, ki so pod mentorstvom mag. Nataše Tajnik Stupar za razstavo pripravili ilustracije kruha.

Prijazno vabljeni!