• 8. poletni filmski večeri

8. poletni filmski večeri

V Kulturnem domu Šoštanj Muzej Velenje v sodelovanju s Studiem Mozaik v sredo, 28. avgusta, in četrtek, 29. avgusta, ob 19. uri pripravlja 8. poletne filmske večere.
V dveh večerih si bodo obiskovalci lahko ogledali veliko zanimivega filmskega gradiva, ki ga je Muzej Velenje pridobil v zadnjih mesecih in med drugim izvedeli, kako so Vošnjakovi ponesli ime Šoštanja v svet, kaj se skriva za hišnimi številkami Trga bratov Mravljakov, kako sta se in se še spreminjata Šoštanj in njegova okolica, da je bilo včasih v Šoštanju več tušev, kaj pomeni sedem črk v besedi družina, kako lahko besedo ljubezen izrazimo v različnih glasbenih zvrsteh, kako so požare gasili včasih, kako otroci doživljajo Šoštanj, kakšna je bila usoda nekdaj psa, danes volka in kako zvenijo ljudske pesmi, če jih poje vsa Slovenija.