Dokumentarni film 65 let Muzeja Velenje

3. novembra Muzej Velenje praznuje rojstni dan, letos pa kar 65. obletnico! Ob tej priložnosti vas vabimo k ogledu kratkega dokumentarnega filma, v katerem je predstavljena zgodovina muzeja, njegove enote in stalne zbirke. Avtorica filma je kustosinja Muzeja usnjarstva na Slovenskem Pina Špegel.

3. novembra 1957 je bila torej v Velenju na pobudo velenjske podružnice Društva rudarskih in metalurških inženirjev in tehnikov svečano podpisana ustanovna listina Muzeja slovenskih premogovnikov. Za njegov sedež so določili prostore na Velenjskem gradu, kjer je sedež Muzeja Velenje še danes.
Muzej Velenje s svojim delovanjem pokriva območje treh občin Šaleške doline – Velenja, Šoštanja in Šmartnega ob Paki. Na Velenjskem gradu je danes na ogled trinajst stalnih muzejskih in galerijskih razstav in vedno tudi kakšna zanimiva občasna razstava. Muzej Velenje je v letih svojega delovanja pod svoje okrilje pridobil še osem dislociranih enot in pet zunanjih razstavišč.