• Iz depoja Muzeja Velenje

Iz depoja Muzeja Velenje

Souvenir (spominek) je lahko tako industrijski kot obrtniški produkt, tako masovno industrijsko kot ročno ali unikatno izdelan predmet, tako visokokvalitetno umetniško delo kot ceneni kič. »Memoarček« je prav tako lahko materializiran spomin na neki dogodek, vendar ni kupljen, ampak narejen, najden, pobran, odtrgan ter obenem rezultat individualne aktivnosti in ustvarjalnosti oziroma samo participacije (Gačnik 1992: 46).

SPOMINEK, MV 135/00 in MV 136/00

V Muzeju Velenje hranimo spominka popotnika iz Belih Vod, ki predstavljata dva turistično najbolj prepoznavna kraja – Bohinj in Bled. Izdelana sta iz celega kosa lesa, pobarvana z oljnimi barvami ter z v osrednjem polju prepoznavno motiviko oseb, oblečenih v gorenjsko narodno nošo.