Javno vodstvo po občasni razstavi »Štalonarji, pučuhi, rančoši …: Usnjena obuvala na Slovenskem«

V sredo, 1. marca, ob 17. uri vas vabimo v Muzej usnjarstva na Slovenskem na javno vodstvo po občasni razstavi z naslovom  »Štalonarji, pučuhi, rančoši …: Usnjena obuvala na Slovenskem«. Po razstavi bo popeljal njen soavtor, kustos Muzeja usnjarstva na Slovenskem, dr. Miran Aplinc.

Obiskovalci lahko na razstavi spoznajo obuvala iz zbirke Muzeja Velenje ter izbrane predmete Šaleškega folklornega društva Koleda. Na ogled so raznovrstna obuvala, ki so jih v 20. stoletju nosili v Šaleški dolini, tudi štalonarji, po katerih so bili znani usnjarji. Zgodovinski pregled razvoja obutve na Slovenskem je na razstavi prispeval Tržiški muzej. Ob razstavi je izšla tudi publikacija.

Prijazno vabljeni!