Pohod mladih muzealcev "Po poteh spominov"

To nedeljo, 17. oktobra, vabimo vse otroke na prvo letošnje srečanje mladih muzealcev z naslovom “Po poteh spominov”. Obeta se nam krasen konec tedna, izkoristili ga bomo v naravi 🌳🌲 ob spoznavanju zanimivosti iz naše preteklosti – podali se bomo na pohod do Spominske točke Izak v Cirkovcah pri Velenju.
➡️ Dobimo se ob 10. uri pri cerkvi sv. Ožbolta v Škalskih Cirkovcah. Pot bo nas vodila najprej po vasi in nato še po gozdu do Spominske točke Izak z “Izakovo bolnico” – poskusom rekonstrukcije enega prvih partizanskih sanitetnih objektov v Sloveniji. Udeležba na pohodu je brezplačna, prijave niso potrebne, malico si vsak priskrbi zase.
➡️ Več informacij: Ona Čepaityte Gams, ona.gams@muzej-velenje.si ali Alma Javornik, alma.javornik@muzej-velenje.si ter na 03 898 2630.
Se vidimo 👋