Muzejska četrt 33. Pikinega festivala

V soboto, 10. septembra, se v Velenju prične 33. Pikin festival. Muzej Velenje bo v sodelovanju z drugimi slovenskimi muzeji v Muzejski četrti v parku pred Gimnazijo Velenje pripravil zanimiv program za vse otroke in mlade po duši, ki se bodo podali v letošnji Pikin narobe svet.

V soboto in nedeljo, 10. in 11. septembra, program pripravlja Muzej Velenje in vabi v svet fotografije nekoč. Obiskovalci bodo med lahko preizkusili camero obscuro, v kateri vidimo sliko obrnjeno na glavo.

V programu Muzejske četrti bodo sodelovali tudi:

v ponedeljek, 12. septembraSlovenski šolski muzej,

v torek, 13. septembraMuzej premogovništva Slovenije,

v sredo, 14. septembraOtroški muzej Hermanov brlog (Muzej novejše zgodovine Celje).

Obiskovalci so vabljeni v soboto in nedeljo med 10.00 in 18.30, v ponedeljek, torek in sredo pa med 9.00 in 13.30 ter 15.30 in 18.30.