• Odprtje Pikine fotografske razstave Narobe svet

Odprtje Pikine fotografske razstave Narobe svet

V sredo, 7. septembra, Muzej Velenje ob 17. uri vabi v atrij Velenjskega gradu na odprtje Pikine fotografske razstave Narobe svet. Razstava je postavljena ob zaključku Pikinega fotografskega natečaja za osnovnošolce z naslovom Narobe svet. Natečaj je v okviru 33. Pikinega festivala pod pokroviteljstvom Fotografske zveze Slovenije in v sodelovanju z Digitalnim Foto Klubom, fotografsko revijo Digitalna Kamera ter Festivalom Velenje organiziral Muzej Velenje. Na odprtju bodo podeljene nagrade najboljšim fotografijam. V kulturnem programu bo kustosinja Muzeja Velenje Špela Regulj popeljala v narobe svet ljudskih pravljic. Dogodek bo z obiskom popestrila tudi uradna Pika Nogavička, ki se v tednu pred pričetkom 33. Pikinega festivala že potepa po Velenju.

Junakinja knjig švedske pisateljice Astrid Lindgren, nadobudna deklica Pika Nogavička nas uči drugačnega pogleda na svet – da si kdaj dovolimo neobičajne stvari, da se znamo zabavati in na svet gledati igrivo in pozitivno, po drugi strani pa opaziti njegove nepravilnosti ali se odločno postaviti za tiste, ki potrebujejo pomoč. Pogosto slišimo frazo »to je pa narobe svet!«. Z njo lahko označujemo tako smešne in zabavne kot tudi precej resne trenutke našega vsakdana. In bi to frazo zagotovo lahko neštetokrat izrekli ob prebiranju zgodb o Piki Nogavički – junakinji neobičajnega in pogumnega pogleda na svet. Pikin fotografski natečaj so v Muzeju Velenje organizirali že večkrat. Tokrat so prejeli 129 fotografij osnovnošolcev iz cele Slovenije, ki so odražale avtorjev pogled in razumevanje naslovne teme natečaja »Narobe svet«, ki je tudi tema letošnjega 33. Pikinega festivala. Prispela dela je ocenjevala strokovna komisija v sestavi: Tanja Verboten (Muzej Velenje, direktorica) Andreja Ravnak (Digitalni Foto klub, mojstrica fotografije FZS,) Igor Rosina (fotografska revija Digitalna kamera, lastnik in glavni urednik,) Peter Žagar (Festival Velenje, fotograf). Komisija je za razstavo v atriju Velenjskega gradu izbrala 27 fotografij, najboljše je tudi nagradila z zlato, srebrno ter bronasto medaljo Fotografske zveze Slovenije, petimi pohvalami – diplomami Fotografske zveze Slovenije ter praktičnimi nagradami avtorjem vseh razstavljenih fotografij s strani Muzeja Velenje, Festivala Velenje ter fotografske revije Digitalna kamera.

Rezultati natečaja so dostopni na:

NAROBE SVET: rezultati Pikinega natečaja in vabilo na odprtje razstave | Digitalna kamera (digitalna-kamera.si)