Odprtje občasne razstave Šoštanj, ki ga ni več

V sredo, 12. oktobra, velenjski muzealci vabimo ob 18. uri v Mestno galerijo Šoštanj na odprtje občasne razstave Šoštanj, ki ga ni več, ki jo je pripravil Damijan Kljajič, kustos Muzeja Velenje in avtor vrste drugih razstav, ki predstavljajo vasi v Šaleški dolini, ki so zaradi izkopavanja premoga izginile. Razstavo bo odprl župan Občine Šoštanj Darko Menih, v kulturnem programu pa bodo nastopili učenci Glasbene šole Fran Korun Koželjski Velenje.

Šoštanj, ki ga ni več je razstava, ki ponazarja mesto, ki se je moralo umakniti zaradi nastajanja Družmirskega jezera. V začetku 21. stoletja je bil projekt izkopavanja pod Šoštanjem in proti Topolšici zavrnjen, zato se tam zdaj ponovno gradi in so stavbe, ki naj bi bile porušene, zopet naseljene.

Prijazno vabljeni!