Poziv: zbiramo filmske spomine iz Šaleške doline!

V Muzeju Velenje in Muzeju usnjarstva na Slovenskem v Šoštanju zbiramo video posnetke in filme iz preteklosti Šaleške doline.
Če imate v domačem arhivu kakšne starejše video posnetke Velenja ali Šoštanja in okoliških krajev, vas vabimo, da nam jih posredujete. Zanima nas vse – posnetki prireditev, športnih dogodkov, družinski posnetki, delo in domača opravila, utrip mesta, gradnja Velenja …
Najbolj zanimive izseke vaših filmov bomo (z vašim dovoljenjem) predvajali na Šoštanjskih poletnih filmskih večerih, hranili pa jih bomo tudi v našem muzejskem arhivu.
Filme nam lahko posredujete na filmskem traku, video kasetah ali v digitalni obliki. Lahko nam jih pošljete po pošti na naslov:

Muzej Velenje
Ljubljanska cesta 54
3320 Velenje

ali pa jih osebno prinesete na Velenjski grad kadarkoli od torka do nedelje med 10. in 17. uro ali v Muzej usnjarstva na Slovenskem v Šoštanju od torka do nedelje med 9. in 17. uro.
Veselimo se vašega sodelovanja!