Predavanje Borisa Hajdinjaka

V četrtek, 9. februarja, ob 18. uri vas prijazno vabimo na Velenjski grad na predavanje Borisa Hajdinjaka, direktorja Centra judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor. Predavanje z naslovom Sorodniki borcev Pohorskega bataljona kot žrtve nacističnega nasilja pripravljamo ob 80. obletnici padca Pohorskega bataljona. Prireditev pripravljamo skupaj z Šaleškim muzejskim in zgodovinskim društvom.

Pohorski bataljon velja za enoto, izrazito povezano z območjem Maribora, Ruš in Slovenske Bistrice. A iz tega prostora je prihajal le del borcev; 14 od okoli 100. Zato je Pohorski bataljon enakovredno povezan z območjem Šaleške doline, od koder je bilo 13 borcev. Žrtve nacističnega nasilja pa niso bili samo borci, temveč tudi njihovi sorodniki. Ti bodo osrednja tema predavanja ob 80. obletnici padca Pohorskega bataljona, ki ga je pripravil Boris Hajdinjak, direktor Centra judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor.

Prijazno vabljeni!