Premiera dokumentnega filma "Zgodovina zdravilišča in bolnišnice Topolšica"

V sredo, 15. junija, bo ob 19. uri v Kulturnem domu Šoštanj potekalo premierno predvajanje celovečernega dokumentarnega filma »Zgodovina zdravilišča in bolnišnice Topolšica« avtorice Pine Špegel, kustosinje Muzeja usnjarstva na Slovenskem. V filmu bo predstavljena bogata zgodovina zdraviliške dejavnosti v Topolšici, od prvih zapisov uporabe termalnega vrelca v 17. stoletju pa vse do danes. Topolšica se je razvijala v tesni povezavi z izkoriščanjem termalne vode, izjemno pomembna za razvoj kraja pa je bila tudi ustanovitev bolnišnice. Ob koncu predvajanja si bodo obiskovalci lahko ogledali tudi novo istoimensko razstavo, ki bo postavljena v prehodu med Glavnim trgom in Muzejem usnjarstva na Slovenskem.