V četrtek, 21. maja, bo v Muzeju usnjarstva na Slovenskem ob 18. uri potekal Klepet pod Pustim gradom. Tokratna gostja bo Zdenka Uršnik iz Šoštanja. Pogovorni večer bo vodil kustos Muzeja usnjarstva na Slovenskem Jernej Hozjan.
Zdenka Uršnik je bila med letoma 2018 in 2022 predsednica Andragoškega društva Univerze za III. življenjsko obdobje Velenje, leta 2023 pa je postala častna članica Univerze za III. življenjsko obdobje. Kot animatorka še vedno vodi številne krožke: likovni krožek Perspektiva, Joga skozi srce, hatha joga, nordijska hoja, plavanje I in II ter Vesela gibalna ura. Izbrana je bila za naj prostovoljko leta 2020 v Mestni občini Velenje, je predsednica Disciplinske komisije Društva za boj proti raku Velenje in predsednica MePZ DU Šoštanj. Leta 2025 je v Šoštanju ustanovila novo skupino Dihamo z naravo.

